كوسن‌ به مبلمان کلاسیک شما عمق، بعد و زیبایی می‌بخشند  و می‌تواند دنیایی از نقش‌های زیبا، رنگ‌های دوست‌داشتنی به منزلتان بیاورد. اگر به دنبال این هستید كه تغییرات كوچك اما تاثیرگذاری در دكوراسیون داخلی خانه‌تان ایجاد كنید، بهترین راه انتخاب یک کوسن مناسب است.

تا به حال شده كه به كوسن‌ها توجه کرده اید یا خیلی راحت از كنارشان عبور كرده‌اید؟

این جز از مبلمان میتواند در راحتی نشیمن مبلمان و همچنین زیبایی نهایی کار نقش بسزایی ایفا کند. كوسن‌ها هم مانند خیلی از عناصر و لوازم دكوراسیونی دیگر، سبك‌ها و مدل‌های مختلفی دارند كه در این مطلب به آن میپردازیم

 

کوسن چیست؟

کوسن بالشتی پر شده از الیاف مختلف از قبیل ویسکوز، پر و .. میباشد که در اشکال  و ابعاد مختلف با توجه به مدل و عمق مبلمان به خصوص برای کاناپه ها استفاده میشود

 

کوسن فقط برای زیبایی نیست

کوسن مناسب مبل کلاسیک

کوسن مناسب مبلمان کلاسیک و سلطنتی

 

توجه داشته باشید که کوسن صرفا برای زیبایی مبلمان نیست و یکی از وظیفه های اصلی آن ایجاد راحتی برای نشیمن میباشد و از این رو می بایست ابعاد ، میزان نرم بودن یا سفت بودن و تعداد آن را مد نظر داشت.

کوسن میتواند با توجه به امکان جا به جایی در جاهای مختلف مبلمان با توجه به قد افراد از آن استفاده کرد و یا آن را از تکیه گاه حذف کرد.

بارگیری کوسن نباید آنچنان پر باشد که در تکیه گاه ایجاد ناراحتی کند و نه آنقدر خالی باشد که فضای خالی کمر را پر نکند. از این رو میبایست حجم الیاف داخل حدی متعادل را دارا باشد که هم زیبایی و هم کارایی داشته باشد.

 

رنگ کوسن کلاسیک و سلطنتی

به کمک متکا های دکوراتیو میتوان چند پارامتر اطراف چیدمان مبلمان را باهم هماهنگ کرد. از جمله این پارامترها میتوان به پرده، فرش، رنگ دیوار، تابلو و آباژور اشاره کرد.

به طور مثال: کاناپه ای را جلو پرده منزل چیدمان کرده ایم ولی رنگ پارچه مبلمان با پرده متفاوت میباشد در اینجا میتوانیم به واسطه استفاده از پارچه پرده و یا حتی رنگ پارچه پرده برای کوسن هماهنگی بصری ایجاد کنیم و با توجه به اینکه تعداد کوسن در یک ست مبلمان بیش از دو عدد میباشد میتوان دیگر اشیا حول چیدمان را به هماهنگی کامل رساند.

ست شدن مبلمان و پرده به وسیله کوسن

ست شدن مبلمان کلاسیک و سلطنتی شما با پرده به وسیله کوسن

 

اطلاع از میزان تخفیف و شرایط فروش با تلفن ۰۲۱۷۶۲۶۳۰۰۵ یا در واتساپ ۰۹۱۰۲۲۰۰۰۲۷ (۲۴ساعته)

جنس کوسن کلاسیک و سلطنتی

ار پارچه های مختلفی میتوان در دوخت کوسن ها بهره برد. از جمله پارچه های مخمل،چرم طبیعی و مصنوعی،پارچه پولکی، پارچه پنبه ای ،کتان، پشمی، پارچه های پولیشی پرزکوتاه و پرز بلند، ساتن و انواع و اقسام پارچه هایی ک سلیقه و سبک دکوراسیون داخلی شما طلب میکند.

از جمله بهترین انتخاب ها برای کوسن مبلمان کلاسیک شما میتواند همان پارچه استفاده شده در مبلمان منزلتان باشد.

میتوانید با انواع طرح های موجود در کالیته پارچه مبلمانتان کوسن های متنوعی تهیه کنید.

یک کالیته پارچه عموما شامل چند طرح از جمله: ساده، پتینه،گل درشت، گل ریز و راه میباشد که شما میتوانید از هر طرح ب تعداد دلخواه و با توجه ب سلیقه و سبک مبلمانتان چندین مدل متکا دکوراتیو سفارش بدهید.

 


تعداد و مدل کوسن کلاسیک و سلطنتی

انتخاب تعدادکوسن ها از قانون خاصی پیروی نمیکند و بیشتر امری سلیقه ایست ولی طبق تجربه نکاتی را خدمتتان عرض خواهم کرد با مبل دیاکو همراه باشید.

تعدادکوسن ها بستگی به سایز و شکل کوسن ها و همینطور سایز ومدل مبلمان قابل تغییر است. برای مبلمان کلاسیک بهتر است به تعداد نشیمن به اضافه ۱ عدد کوسن در نظر بگیرید. به این صورت ک برای کاناپه ۳ نفره ۴ عدد و برای مبل های تکی هرکدام ۱ عدد کوسن در نظر بگیرید.

اگر دوست دارید تعداد کوسن ها را بیشتر کنید میتوانید مدل و سایز آنها را متفاوت انتخاب کنید. برای مثال برای یک کاناپه ۳ نفره ۴ عدد کوسن مربع و یک عدد کوسن گرد سفارش دهید، برای مبل های تک نفره کوسن ها را کوچکتر از کوسن کاناپه ها سفارش دهید.

 

کوسن لبه‌ تیز

نمونه کوسن لبه تیز یا ساده

نمونه کوسن لبه تیز یا ساده

این مدل محبوب‌ترین و ساده ترین نوع كوسن‌ است که فقط دو قطعه پارچه و چهار درز در اطراف خود دارند که این دو تكه پارچه می‌تواند متفاوت باشد و حتی پارچه رویی می‌تواند تزیینات بیشتری نسبت به پارچه پشتی داشته باشد. در هر صورت دوخت این كوسن‌ها خیلی ساده بوده و دست شما هم برای ایجاد تغییر در آن باز است.

coushion

نمونه کوسن لبه تیز با دیزاین متفاوت

 

کوسن مكعبی

این مدل که دقیقا شبیه مكعب و شش وجهی و بیشتر مناسب مبلمان و دکوراسیون مدرن است و شامل دو كف و چهار تكه پارچه برای اتصال دو كف به یكدیگر است. اندازه این چهار تكه می‌تواند متغیر باشد و شما می‌توانید اندازه آنها را بنابر شرایط مبلمان و  دكوراسیون داخلی‌تان تغییر دهید. حتی هر كدام از تكه‌ پارچه ها می‌تواند با دیگری متفاوت باشد.

 

کوسن منگوله‌دار

این مدل به شما اجازه می‌دهد خلاق باشید. شما می‌توانید هر چیزی را به لبه‌های این كوسن‌ها بدوزید و از آنها آویزان كنید. این كوسن‌ها شخصیتی متمایز را به مبلمان کلاسیک و فضای داخلی‌تان می‌بخشد.

نمونه کوسن منگوله دار

نمونه کوسن منگوله دار

 

کوسن چاپی

این مدال متکا ی دکوراتیو در واقع همان کوسن لبه تیز و ساده است ک با یک طرح دلخواه چاپ شده روی یک یا دوطرف آن تزیین شده است. این مدل عموما برای مبلمان های مدرن و راحتی کاربرد دارد و دکوراسیون منزل شما را فانتزی تر میکند. باید توجه کنید پارچه های ساده و عموما با رنگ های پاستیلی برای این مدل کاربرد دارند.

کوسن تركیه‌ای

شكل ظاهری این مدل كمی متفاوت‌تر از كوسن‌های با لبه‌های تیز است؛ هم ابعاد و اندازه و هم لبه‌های‌شان اما پایه و بنیاد اولیه‌شان همان است. در لبه‌های این كوسن‌ها ریسمان‌هایی عموما ضخیم دوخته می‌شود كه به آنها شكل و ظاهری تعریف شده‌تر می‌دهد و شكل ظاهری‌شان هم بیشتر شبیه مستطیل‌های كشیده با عرض كم است.

نمونه کوسن ترکی

کوسنهای ترکی مستطیلی روی مبل کلاسیک لیون

 

کوسن لبه پارچه‌ای

کوسن لبه پارچه ای

نمونه کوسنهای  لبه پارچه ای

این مدل هم نوع دیگری از كوسن‌های منگوله‌دار هستند اما به جای استفاده از منگوله‌ در لبه های آن از پارچه خود كوسن‌ها استفاده میشود و ظاهری بانمك به آن می‌بخشد. این مدل متکای دکوراتیو را بیشتر در اتاق خواب‌ها میبینیم.

 

کوسن  گرد

نمونه کوسن گرد

کوسن گرد روی کاناپه شانل مبل کلاسیک امپراتور

 

این مدل را می‌توان جزء کوسن‌های فانتزی دسته‌بندی کرد. این مدل آن‌قدر قدرتمند است که در هر خانه‌ای با هر سبک دکوراسیونی به خصوص کنار مبل کلاسیک شما می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرد. برای آنکه جلوه این کوسن‌ها زیباتر باشد، سعی کنید از دایره‌هایی با قطر‌های مختلف برای آن استفاده کنید.

 

کوسن سوسیسی

نمونه کوسن سوسیسی

کوسن سوسیسی روی شزلون آسوان

 

این مدل متکا دکوراتیو را معمولا در دو طرف کاناپه‌های مبلمان کلاسیک استفاده می کنند. این مدل کوسن‌ دقیقا به شکل استوانه‌ است و میتوان از انواع تزیینات برای آن استفاده کرد.