پیدایش مبلمان دیاکو

موسس دیاکو، جناب آقای جلیل زرنوشه

جلیل زرنوشه

مبل دیاکو در سال ۱۳۸۷ شروع به کار کرد اما نه با این نام، بلکه با نام ایتال مبل توسط آقای جلیل زرنوشه افتتاح و در منطقه صنعتی بازار مبل کمرد واقع در جاده دماوند شروع به کار کرد.

مبل دیاکو (ایتال مبل سابق) در زمینه تولید مبلمان کلاسیک و برپایه تولید با اصول علمی در ۳ کارگاه مختلف که شامل مرحله نجاری، رنگ کاری مبل و همینطور رویه کوبی و فینیشینگ با اشتغال زایی برای حدود ۵۰ نفر افراد متخصص و نیمه متخصص در صنعت چوب و مبلمان تا کنون بیش از ۳۰ مدل مختلف مبلمان و همینطور بیش از ۲۰ مدل سایر اجزاء دکوراسیون مثل بوفه، ویترین و … را به بازار عرضه کرده است.

 

نگرش دیاکو به طراحی و کیفیت

همواره خاص بودن و کیفیت محصولات جزء جدایی ناپذیر ذهن مدیران دیاکو بوده و بدین منظور هیچگاه در محصولات از طرح های کپی، مواد اولیه غیر از درجه ۱ استفاده نشده و کمیت به کیفیت هیچ گاه ارجحیت پیدا نکرده است. از مواردی که باعث شده ما به این مهم برسیم استفاده از نیروی انسانی متخصص و نوآور بوده و همیشه ذهنیت هایمان را به واقعیت تبدیل کرده ایم.

هم اکنون در گالری دائمی خود به وسعت بیش از ۱۰۰۰ متر مربع در دو طبقه در بازار مبل جاجرود، منطقه صنعتی کمرد در جاده قدیم دماوند با تغییر نام که البته بیش از چند سال از این مساله می گذرد با نام مبلمان دیاکو در خدمت علاقه مندان به این صنعت هستیم.

 

اشتغال زایی

مجموعه مبلمان دیاکو در شروع با ۳ نفر پرسنل پا به عرصه صنعت مبلمان نهاد و امروز بیش از ۸۰ نفر پرسنل به صورت مستقیم و تقریبا ۲۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم را به اشتغال گمارده است. مفتخریم که در این سفره سودمند و پر از خیر و برکت خنده را بر لبان شاغلین زحمت کش و خانواده محترم شان نشانده ایم و همینطور در مجموعه دیاکو به پاس این دل شادی که مرهون لطف مشتری تان ماست تمام تلاش خود را می کنیم که محصولاتی فراتر از حد انتظار دوست داران دیاکو از لحاظ کیفیت و زیبایی به آنها ارائه کنیم.

هم اکنون مبل دیاکو در ۴ صنعت گاه مختلف در منطقه بازار مبل جاجرود، منطقه صنعتی کمرد در بخش های نجاری، رنگ کاری، رویه کوبی و انبار چوب/محصول نهایی در حال تولید و عرضه مبلمان است.

 

تغییر نام از ایتال مبل به دیاکو

اما اینکه چرا تغییر نام به دیاکو، دلیل اصلی آن استفاده از پسوند یا پیشوند “ایتال” در نام تعداد زیادی از شرکت های مبلمان بود و اصرار مدیریت مبل دیاکو جناب آقای جلیل زرنوشه به استفاده از نام اصیل ایرانی بود که این نام، اسم اولین پادشاه سلسله ماد است که در ۷۲۸ سال قبل از میلاد فرمانروایی می کرده و یکی از افتخارات این کهن سرزمین است.

در دیاکو مفتخریم که سبک مورد استفاده و طرح های مان که همواره اصالت آن مد نظرمان بوده مورد توجه علاقه مندان در حوزه مبلمان قرار گرفته است.

مبل دیاکو همیشه سعی کرده است در حوزه طراحی مبلمان با حفظ اصالت طرح و رعایت حقوق سایر طراحان، حتی در دیگر کشورها با استفاده از طراحان و هنرمندان زبردست، بدون کپی کردن همیشه از خلاقیت خود استفاده کند و مفتخریم که در این زمینه یکی از بهترین ها بوده ایم.

 

افتخارات مبل دیاکو

در طی سالیان گذشته، مجموعه مبل دیاکو موفق به کسب لوح زرین در نمایشگاه های بین المللی مبلمان تهران، هافکس سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۸ شود که خود نشان از حساسیت و دقت بسیار بالای مدیریت و پرسنل مجموعه در ارائه محصولات خود دارد.

کسب مقام اول در هافکس 2018

کسب مقام اول در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی هافکس ۲۰۱۸ مبلمان تهران

مبل دیاکو به صورت مستمر هر سال در نمایشگاه های بین المللی مبلمان منزل هافکس شرکت نموده و مفتخر است که تقریبا در تمام این سال ها جوایز مختلفی را در این خصوص از آن خود کرده است و برای نمایشگاه پیش رو مبلمان خانگی هومکس ۲۰۱۹ نیز در حال برنامه ریزی هستیم تا همگان را به تحیر واداریم.

همچنین کسب لوح رضایت مندی مشتری نیز گواه بر اصل مشتری مداری در دیاکو است.

دیاکو همواره تمام تلاش خود را بر تولید محصولات برتر بر پایه کیفیت، ماندگاری و طراحی اصیل بنا نهاده و طی این چندین سال، بارها و بارها در همایش ها و نمایشگاه های مختلف مبلمان از دیاکو تقدیر به عمل آمده که این ما را بر ادامه این مسیر با قدرت بیشتر مسمم تر از پیش کرده است.

 

مبل دیاکو، عضو دائم و تدوین کننده قوانین ملی استاندارد مبلمان خانگی

مبل دیاکو عضو دائم و تدوین کننده قوانین ملی مبلمان خانگی در ایران است.

 

مبل دیاکو، تدوین کننده قوانین استاندارد ملی مبلمان

مبل دیاکو در سال های گذشته عضو دائم تدوین قوانین استاندارد مبلمان خانگی (نشیمن گاه) می باشد.

 

طراحی مبلمان در دیاکو

بی شک مبحث طراحی مبلمان و مبحث رعایت حقوق طراحان داخلی و خارجی (کپی رایت) به یکی از داغ ترین مباحث در جامعه تولید مبل در ایران تبدیل شده است. کارِ تولید کنندگان بزرگ و کوچکی که با کپی برداری از آثار طراحان ترک، ایتالیا و فرانسوی اقدام به تولید کورکورانه محصولات می کنند و همینطور کارگاه های زیرزمینی یا حتی تولیدکنندگان مجاز کوچکی که بدون رعایت حقوق طراحان داخلی اقدام به کپی برداری از آثار ایشان می کنند، بی شک مثل یک غده بیماری به جان این صنعت نیمه بیمار افتاده و در حال وارد آوردن آسیب های جدی به طراحان و تولید کنندگان است.

مبل دیاکو از آغاز با طراحی اصولی مبلمان بر اساس نیازهای مصرف کننده داخلی و همینطور رعایت اصول ارگونومیک پا فراتر از مرزهای تولید داخلی گذاشته و علاوه بر رعایت حقوق طراحان و تولیدکنندگان مبلمان داخل و خارجی، آثار بی نظیر، مطلوب و سطح یک را ارائه می کند.

ما در مبل دیاکو با طی نمودن مراحل طراحی اولیه، ویرایش اتودها و نهایی کردن طراحی، اخذ گواهی های پزشکی برای رعایت استانداردهای سازگاری با آناتومی بدن و تولید اولین نسخه از مبلمان طراحی شده در یک بازه زمانی تقریبا ۶ ماهه این زحمت را به خودمان می دهیم تا محصولی بکر و دست اول تولید کنیم و این رمز موفقیت ما از ابتدا تا کنون بوده است.

 

مطالب زیر نیز پر طرفدار بوده است
نمایشگاه بین المللی مبلمان تهران 1398 دی ماه

نمایشگاه بین المللی مبلمان خانگی تهران برای اولین بار در سال ۱۳۹۸ برای بار دوم برگزار شد!   عنوان نمایشگاه : بیست و نهمین نمایشگاه مبلمان منزل تهران ۱۳۹۸ / هافکس ۲۰۱۹ زمان برگزاری نمایشگاه : ۴ الی ۷ دی ادامه مطلب را بخوانید

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل

تهران، محل دائمی نمایشگاه های بین المللی زمان برگزاری نمایشگاه : ۱۵ الی ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ | ۲۰۱۹ / August 6-9 با حضور بیش از ۴۰۰ شرکت تولید کننده و واردکننده مبلمان خانگی محل حضور مبل دیاکو در نمایشگاه بین ادامه مطلب را بخوانید

قوانین استاندارد مبلمان خانگی و اداری

تدوین قانون استاندارد مبلمان در سال ۱۳۹۵ شرکت نیکان کیفیت اندیش با انتخاب هیئتی از متخصصان صنعت مبلمان با حضور اعضای محترم اتحادیه درودگران و مبل سازان تهران اقدام به برگزاری جلساتی برای مصوب کردن قوانین استاندارد ملی مبلمان خانگی ادامه مطلب را بخوانید

نمایشگاه مبل تهران 1400

  تاریخ برگزاری نمایشگاه مبلمان منزل تاریخ نمایشگاه مبلمان: ۱۲ تا ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ مدت برگزاری: ۴ روز سه شنبه تا جمعه محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران (چمران)  

به دلیل اوج گیری کرونا در تاریخ ادامه مطلب را بخوانید