بازار مبل جاجرود که یکی از خوشنام ترین بازارهای مبل ایران است را کمتر کسی می شناسد. ما در این مطلب سعی داریم تمام مواردی که به شناخت این بازار مبل قدیمی و اصیل کمک می کند را بازگو کنیم.

 

بازار مبل جاجرود کجاست ؟

بازار مبل جاجرود در اصل در منطقه صنعتی کمرد قرار دارد. کمرد نام روستایی است که در ۱۵ کیلومتری شهر تهران و در مسیر آبعلی است.

بازار مبل جاجرود یا همان بازار مبل کمرد به طور کامل در طول جاده دماوند (فروشگاه های بر خیابان) واقع شده است.

بازار مبل جاجرود در طول مسیر تقریبا ۵ کیلومتر و متشکل از حدود ۳۰۰ فروشگاه در رده های مختلف تولیدی میان رده و رده لوکس است.

 


 

ساعات کار بازار مبل جاجرود

به دلیل شخصی بودن نوع فعالیت تولیدی و فروشگاه های موجود در بازار مبل جاجرود و کمرد، ساعات شروع به کار و پایان کار مختلفی وجود دارد اما عموما از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب در فصل های گرم سال و همینطور ساعات ۱۰ صبح تا ۹ شب در فصل های سرد سال مشغول به کار هستند.

البته نا گفته نماند که بعضی از تولیدی ها دارای شیفت شب بوده و در ساعات تعطیلی نیز با نیروهای شیفت دوم به صورت ۲۴ ساعته کار می کنند.

ساعات کاری و تعطیلی در بازار مبل جاجرود ممکن است به دلیل شرایط کرونایی موجود و قرنطینه تغییر کند.

 


 

کیفیت مبل در جاجرود و کمرد

تولید مبل در این منطقه قدمتی بیش از نیم قرن دارد و بازار مبل جاجرود یکی از بازارها و راسته های تولیدی بسیار خوش نام در صنعت مبلمان ایران است. دلیل این خوشنامی می تواند قرار گرفتن در مسیر تردد افرادی باشد که همواره به کیفیت و بروز بودن محصولات خریداری شده علاقه نشان داده اند. بازار مبل جاجرود به دلیل قرارگیری در موقعیت جغرافیایی شمال تهران و مسیر تردد کسانی که تا کنون کیفیت را فدای کمیت و قیمت نکرده اند، نوعی تقاضا را برای این بازار بوجود آورده است که همیشه جنس چوب بسیار عالی، پارچه های نفیس، رنگ با کیفیت و طراحی بروز از عنوان های رقابت و موفقیت در این بازار بوده است.

همیشه تقاضا یک بازار را بوجود می آورد! در بازار مبل جاجرود تقاضای مشتریان این بازار همیشه کیفیت بوده و بدین لحاظ بعید است تولید کننده ای را در این بازار پیدا کنید که کالای بی کیفیت عرضه کرده باشد و دوام آورده باشد.

در بازار مبل یافت آباد و همینطور بازار مبل چهاردانگه و شاید هم مبل دلاوران همه نوع تقاضا و همه نوع عرضه ای پیدا می شود. مشتریانی که به دنبال خرید مبلمان ارزان و البته با وجود آگاهی به مساله پایین بودن کیفیت و همینطور تقاضای کالای لوکس در همان مناطق این فرصت را به افراد سودجو نیز می دهد تا بتوانند کالاهای رده پایین یا میان رده را نیز به جای کالای لوکس به سیل انبوهی مشتری بفروشند ولی در بازار مبل جاجرود (منطقه صنعتی کمرد) این اتفاق کمتر می افتد چرا که مشتریان این منطقه با شناخت یک برند اقدام به عزیمت و خرید از این بازار می کنند.

این شاید یک توفیق اجباری برای تولید کنندگان این منطقه باشد و همین توفیق اجباری باعث خوشنامی بازار مبل جاجرود شده است.

 


 

مسیر دسترسی به بازار مبل جاجرود

از طریق خودرو شخصی: برای بازدید و مراجعت به بازار مبل جاجرود با خودرو شخصی می توانید از طریق اتوبان های امام علی، اتوبان صیاد و اتوبان بابایی به سمت اتوبان یاسینی حرکت کرده و در امتداد این اتوبان وارد مسیر جاده قدیم دماوند شوید و بعد از حدود ۲۰ کیلومتر بعد از گذر از جاجرود شما وارد بازار مبل شده اید. این بازار شامل تمام فروشگاه هایی است که به صورت یکپارچه در کنار این اتوبان در دو سمت مشاهده می کنید.

از طریق مترو: برای عزیمت به بازار مبل جاجرود از طریق مترو خط ۲ (خط آبی) می توانید وارد مسیر فرهنگسرا شوید و در ایستگاه فرهنگسرا از مترو خارج شده و با استفاده از تاکسی های پردیس و از مسیر جاده قدیم به بازار مبل کمرد (بازار مبل جاجرود) مراجعه کنید.

 


 

قیمت مبل در جاجرود

البته عناوین مختلفی باعث تعیین قیمت مبل می شود اما برای اینکه بدانید در بازار مبل جاجرود با چه تنوع قیمتی روبرو هستید ابتدا باید مبلمان تولید شده و ارائه شده در این بازار مبل را به چند دسته تقسیم کنیم. قیمت ها در شهریور ۱۴۰۰ بروز رسانی شده است.

  • مبلمان راحتی میان رده
  • مبلمان راحتی لوکس
  • مبل کلاسیک میان رده
  • مبل کلاسیک لوکس

مبل های راحتی میان رده در این بازار مبل به صورت تمام شده و کالای رویه کوبی شده از ۳۰ میلیون تومان شروع می شود و تا نرخ ۶۰ میلیون تومان می توانید تنوع کالای خوبی را پیدا کنید.

در رده مبلمان راحتی لوکس با جنس چوب بهتر (معمولا چوب راش و گردو) این مبلمان از حدود ۷۰ میلیون تومان شروع می شود و تا ۲۰۰ میلیون تومان با تنوع کمتر از سبد کالایی قبلی یافت می شود.

در رده محصولات مبل کلاسیک میان رده شما می توانید محصولاتی با تنوع قیمت بین ۴۰ میلیون تومان تا ۱۲۰ میلیون تومان را پیدا کنید.

و محصولات مبلمان کلاسیک لوکس که علت معروفیت و موفقیت بازار مبل جاجرود است از حدود ۱۵۰ میلیون تومان شروع می شود و تا حدود ۵۰۰ میلیون تومان در هر ست مبلمان شامل نشیمن های با تعداد استاندارد به همراه غذاخوری را شامل می شود.

 

محصولات رده لوکس مبل کلاسیک خوش ساخت و اصیل، دلیل اصلی معروفیت بازار مبل جاجرود است.

 


 

یک نکته مهم در خصوص قیمت ها

این مساله یک ملاک قطعی نیست اما به دلیل پایین تر بودن هزینه های فروشگاه از جمله نرخ خرید یا اجاره فروشگاه در منطقه بازار مبل جاجرود و کمرد، تولید کننده و ارائه کنندگان مبلمان در این منطقه می توانند مبلغ سود کمتری را روی عدد تمام شده تومانی محصول خود بگذارند.

بدین صورت که اگر در سایر بازارهای مبلمان در داخل شهر تهران یک فروشگاه مجبور است مبلغ ماهانه ۱۵۰ میلیون تومان بابت اجاره پرداخت کند، در بخش بازار مبل جاجرود همان فروشگاه با همان وسعت مبلغ اجاره ای در حدود یک سوم را داراست و با مقایسه و در نظر گرفتن جمع هزینه های تحمیلی به یک فروشگاه مبلمان در بازار مبل داخل شهر با بازار مبل جاجرود این مساله متصور است که ارائه کننده کالا با آرامش بیشتری می تواند از تمام توانش برای بالا بردن کیفیت کالا بدون افزایش تصاعدی قیمت ها استفاده کند.

 

پرداخت N میلیون تومان در بازار مبل جاجرود بابت کیفیت متریال آن کالا و همینطور سود معقول تولید کننده است در صورتی که در بازارهای مبلمان داخل شهر، بیشترِ مبلغ همان N میلیون تومان بابت هزینه های اجاره یا ملک و سایر هزینه های جانبی است.

 


 

اشتغال زایی در بازار مبل جاجرود

شما در بازار مبل جاجرود به حدود ۳۰۰ فروشگاه و عرضه کننده مبلمان بر می خورید که ۲۵۰ تای آنها در بخش بازار مبل کمرد و حدود ۵۰ عرضه کننده دیگر در خود جاجرود هستند.

می توان گفت که بزرگ ترین برندهای مبلمان ایران در این منطقه حضور دارند که کارخانجات و تولیدی این سازندگان بزرگ و متوسط مبل در این منطقه برای حدود ۲۰/۰۰۰ بیست هزار نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده اند که البته عمده این شاغلان ساکن این منطقه نیستند و از سایر نقاط تهران به صورت روزانه به منطقه صنعتی جاجرود و کمرد مراجعت می کنند.با نقشه گوگل مراجعه نمایید.

 


 

جاجرود مهد منبت و طراحی مبلمان

پیشینه نجاری و ساخت مبلمان در منطقه بازار مبل جاجرود به بیش از نیم قرن پیش باز می گردد و از دیرباز مشتریان این بازار مبل اهالی منطقه شمال و غرب تهران بوده اند.

بازار مبل جاجرود دارای دسترسی بسیار راحت برای شمال تهران است و یکی از چند امتیاز ویژه اش نسبت به سایر بازارهای مبلمان تهران دسترسی آسان، نداشتن دغدغه محل پارک خودرو، نداشتن سختی های سفرهای درون شهری همچون بازار مبل یافت آباد و بازار مبل دلاوران و البته که کیفیت بالای عمومی تولیدات همه تولیدکنندگان در این منطقه است.

 

نکات مهم قبل از خرید مبلمان
نکات پیش از خرید مبلمان

یکی از چالش های مهم بشر انتخاب و خرید مبلمان است که آنطور که ب نظر میرسد کار آسانی نیست، انتخاب سبک مبلمان، رنگ و طرح پارچه میزان سازگاری مبل با دکوراسیون منزل، کاری سخت و زمان بر است و ادامه مطلب را بخوانید

نمایشگاه بین المللی مبلمان هومکس ۲۰۱۹ تهران
بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل

تهران، محل دائمی نمایشگاه های بین المللی زمان برگزاری نمایشگاه : ۱۵ الی ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ | ۲۰۱۹ / August 6-9 با حضور بیش از ۴۰۰ شرکت تولید کننده و واردکننده مبلمان خانگی محل حضور مبل دیاکو در نمایشگاه بین ادامه مطلب را بخوانید

همه چیز درباره استفاده از چوب راش در مبل کلاسیک
استفاده از چوب راش در مبل کلاسیک

امروزه در صنعت مبلمان سازی چوب راش یکی از پرکاربردترین مصالح اولیه ساخت مبلمان محسوب می‎شود. لذا در این راستا توضیحاتی در رابطه با شناخت چوب راش، فرق چوب راش گرجستان و ایران و تنوع قیمت گذاری چوب راش و ادامه مطلب را بخوانید

بازار مبل دلاوران

بازار مبل دلاوران کجاست؟ بازار مبل دلاوران تهران در طول کل بلوار دلاوران در منطقه شمیران نو، بلوار هنگام است. در این بازار تنوع زیادی از محصولات مبلمان، سرویس خواب، دکوراسیون، سیسمونی و پارچه مبلی وجود دارد.   [caption id="attachment_4144" ادامه مطلب را بخوانید