پیدایش مبلمان دیاکو

موسس دیاکو، جناب آقای جلیل زرنوشه

جلیل زرنوشه

مبل دیاکو در سال ۱۳۸۷ با نام پیشین ایتال مبل توسط آقای جلیل زرنوشه افتتاح و در منطقه صنعتی بازار مبل کمرد واقع در جاده دماوند شروع به کار کرد.

مبل دیاکو (ایتال مبل سابق) در زمینه تولید مبلمان کلاسیک و برپایه تولید با اصول علمی در ۳ کارگاه مختلف شامل مرحله نجاری، رنگ کاری مبل و همینطور رویه کوبی و فینیشینگ با اشتغال زایی برای حدود ۵۰ نفرنیروی  متخصص و نیمه متخصص در صنعت چوب و مبلمان تاکنون بیش از 30 مدل مختلف مبلمان و همینطور بیش از 20 مدل سایر اجزا دکوراسیون مانند بوفه و ویترین را به بازار عرضه کرده است.

 


 

نگرش دیاکو به طراحی و کیفیت

همواره خاص بودن و کیفیت محصولات از الویت های مدیران دیاکو بوده و بدین منظور در تولید محصولات خود از طرح های کپی یا مواد اولیه غیر از درجه ۱ استفاده نکرده و هیچ گاه کیفیت را فدای کمیت نکرده است. از مواردی که باعث نیل به این مهم شده است استفاده از نیروی انسانی متخصص و نوآور بوده که نقاط بالقوه را به بالفعل تبدیل میکنند.

مبلمان دیاکو در زمینی  به وسعت بیش از 1000 متر مربع در دو طبقه در بازار مبل جاجرود، منطقه صنعتی کمرد در جاده قدیم دماوند در خدمت علاقه مندان به این صنعت است.

 


 

اشتغال زایی

مجموعه مبلمان دیاکو در ابتدا به همراه ۳ نفر پرسنل متعهد آغاز به کار نمود اما امروز این تعداد را به  بیش از 80 نفر پرسنل به صورت مستقیم و تقریبا 250 نفر به صورت غیر مستقیم رسانده است. مفتخریم که در این سفره سودمند و پر از خیر و برکت لبخند را مهمان لب های کارکنان زحمت کش و خانواده محترمشان کرده ایم. تمام تلاش ما این است که محصولاتی فراتر از حد انتظار دوست داران دیاکو از لحاظ کیفیت و زیبایی به آنها عرضه نماییم.

هم اکنون مبل دیاکو در ۴ صنعت گاه مختلف در منطقه بازار مبل جاجرود، منطقه صنعتی کمرد در بخش های نجاری، رنگ کاری، رویه کوبی و انبار چوب/محصول نهایی در حال تولید و عرضه مبلمان است.

 


 

تغییر نام از ایتال مبل به دیاکو

دلیل اصلی جایگزینی نام دیاکو به جای ایتال مبل استفاده از پسوند یا پیشوند “ایتال” در نام تعداد زیادی از شرکت های مبلمان بوده است و اصرار مدیریت مبل دیاکو جناب آقای جلیل زرنوشه به استفاده از نام اصیل ایرانی در این انتخاب بی تاثیر نبوده است، دیاکو اولین پادشاه و بنیانگذار سلسله ماد است که در ۷۲۸ سال قبل از میلاد فرمانروایی می کرده و یکی از افتخارات این کهن سرزمین است.

باعث مباهات است که طرح های مورد استفاده در دیاکو همواره با در نظر گرفتن اصالت خلق شده اند.

سعی ما این است که با حفظ اصالت طرح و رعایت حقوق طراحان، حتی هنرمندان زبردست خارجی بدون کپی کردن، خلاقیت را چاشنی تولید کرده و جزو بهترین های این صنعت باشیم.

 


 

افتخارات مبل دیاکو

 

طی سالیان گذشته، مجموعه مبل دیاکو موفق به کسب لوح زرین در نمایشگاه های بین المللی مبلمان تهران، هافکس سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۸ شود که این خود نشان از حساسیت و دقت بسیار بالای مدیریت و پرسنل مجموعه در ارائه محصولات خود دارد.

کسب مقام اول در هافکس 2018

کسب مقام اول در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی هافکس ۲۰۱۸ مبلمان تهران

 

مبل دیاکو به صورت مستمر هر سال در نمایشگاه های بین المللی مبلمان منزل هافکس شرکت نموده و مفتخر است که تقریبا در تمام این سال ها جوایز مختلفی را در این خصوص از آن خود کرده است.

همچنین دریافت لوح رضایت مندی مشتری نیز گواه بر اصل مشتری مداری در دیاکو است.

دیاکو همواره تمام تلاش خود را بر تولید محصولات برتر بر پایه کیفیت، ماندگاری و طراحی اصیل بنا نهاده و طی این چند سال، بارها و بارها در همایش ها و نمایشگاه های مختلف مبلمان از دیاکو تقدیر به عمل آمده که این ما را بر ادامه این مسیر با قدرت بیشتر مصمم تر از پیش کرده است.

 

مبل دیاکو، عضو دائم و تدوین کننده قوانین ملی استاندارد مبلمان خانگی

مبل دیاکو عضو دائم و تدوین کننده قوانین ملی مبلمان خانگی در ایران است.

 


 

قانون استاندارد مبلمان توسط دیاکو

مبل دیاکو در سال های گذشته عضو دائم تدوین قوانین استاندارد مبلمان خانگی (نشیمن گاه) می باشد.

قوانین استاندارد مبلمان خانگی که در سال ۱۳۹۵ به همت شرکت نیکان کیفیت اندیش و تلاش های پژوهشگاه استاندارد ایران و تصویب نهایی سازمان ملی استاندارد تهیه شده است برای مباحث تخصصی همچون نحوه صحیح بررسی کیفیت اجزاء مختلف مبلمان کلاسیک، مبلمان مدرن و مبلمان اداری از چهره های سرشناس این صنعت با کمک اتحادیه درودگران و مبل سازان تهران استفاده کرده است.

جزییات بیشتر و همچنین قوانین و آزمون های تعیین استاندارد را در مقاله “قوانین استاندارد مبلمان خانگی ایران” بخوانید.

 


 

طراحی مبلمان در دیاکو

مبحث طراحی مبلمان و  رعایت حقوق طراحان داخلی و خارجی یا همان کپی رایت به یکی از داغ ترین مباحث در جامعه تولید مبل در ایران تبدیل شده است. تولید کنندگان بزرگ و کوچکی که با کپی برداری از آثار طراحان ترک، ایتالیا و فرانسوی اقدام به تولید محصولات کپی شده می کنند و همینطور کارگاه های زیرزمینی یا حتی تولیدکنندگان مجاز کوچکی که بدون رعایت حقوق طراحان داخلی اقدام به کپی برداری از آثار ایشان می کنند میتواند صنعت تولید مبلمان را دچار تنش کرده و  آسیب های جدی به طراحان و تولید کنندگان وارد کند.

مبل دیاکو از آغاز با طراحی اصولی مبلمان بر اساس نیازهای مصرف کننده داخلی و همینطور رعایت اصول ارگونومیک پا فراتر از مرزهای تولید داخلی گذاشته و علاوه بر رعایت حقوق طراحان و تولیدکنندگان مبلمان داخل و خارجی، آثار بی نظیر، مطلوب و درجه یک را ارائه می کند.

ما در مبل دیاکو با طی نمودن مراحل طراحی اولیه، ویرایش اتودها و نهایی کردن طراحی، اخذ گواهی های پزشکی برای رعایت استانداردهای سازگاری با آناتومی بدن و تولید اولین نسخه از مبلمان طراحی شده در یک بازه زمانی تقریبا ۶ ماهه این زحمت را به خودمان می دهیم تا محصولی بکر و دست اول تولید کنیم و این رمز موفقیت ما از ابتدا تا کنون بوده است.

 

 

اطلاع از میزان تخفیف و شرایط فروش با تلفن ۰۲۱۷۶۲۶۳۰۰۵ یا در واتساپ ۰۹۱۰۲۲۰۰۰۲۷ (۲۴ساعته)